Підписка на новини

 

 

 

PastedGraphic-1.jpg

 

 

 

Відкритий світ

«Відкритий світ» - створення інформаційно-комунікаційної (4G) освітньої мережі національного рівня

 

КОРОТКА ІНФОРМАЦІЯ ПРО НАЦПРОЕКТ (PDF-файл)

Версія для друкуВерсія для друку

ПРЕЗЕНТАЦІЯ НАЦІОНАЛЬНОГО ПРОЕКТУ "ВІДКРИТИЙ СВІТ" (PDF-файл)

Назва пріоритету

«Нова якість життя» – Указ Президента від 08.09.2010 №895

Назва проекту

Національний проект «Відкритий світ» - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління 4G

Ціль проекту

Забезпечити всі ЗОШ України сучасним обладнанням, учнів індивідуальними навчальними планшетами та створити електронний портал навчальних курсів

Опис проекту

Реалізація Національного проекту «Відкритий світ» сприятиме досягненню мети реформи системи освіти, зазначеної у Програмі, а саме підвищенню конкурентоспроможності української освіти, інтеграції системи української освіти в єдиний європейський освітній простір та якнайшвидшому вирішенню завдань, поставлених на період реформи щодо:

-       створення єдиного освітнього простору, удосконалення системи управління освітою;

-       підвищення якості освіти;

-       забезпечення доступності до якісної освіти, спадкоємності рівнів освіти (дошкільної, початкової, середньої, позашкільної, професійно-технічної, вищої, післядипломної, освіти протягом життя);

підвищення ефективність фінансування освіти. 

 

КЕРІВНИЙ СКЛАД ПРОЕКТУ

Свірський Руслан - керівник національного проекту "Відкритий світ".

Бунтусов Олександр – в.о. директора ДП «Національний проект «Відкритий світ».

 

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ПРОЕКТУ

  • Покриття: вся територія України (більше 20 тис. навчальних закладів).
  • Забезпечення шкіл, учителів та учнів обладнанням.

 

СТАН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

Проект, реалізовується у співпраці з Міністерством освіти та науки України.

Компанія «Енглер» розпочала інсталяцію мережевого обладнання в Миколаївській та Кіровоградській областях.

Забезпечено передачу сучасного мультимедійного обладнання до 54 шкіл в усіх регіонах України (по 2 школи у кожній області, а також містах Київ та Севастополь).

3 червня 2013 року в м. Ужгород відбувся перший відкритий урок, під час якого викладачі та учні змогли протестувати комп’ютерне обладнання та новітні освітні технології.

14 червня 2013 року, під час Урядової бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners», Віце-прем’єр-міністром України Вілкулом О.Ю було підписано меморандум з компанією INTEL щодо співпраці в рамках реалізації національного проекту.

На даний час здійснюється робота з підготовки єдиного освітнього веб-порталу.

 

ВАРТІСТЬ ПРОЕКТУ

676 млн. дол.

 

ТЕРМІН РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ(З ЯКОГО ПО ЯКИЙ РІК)

2011-2016

 

КОМПАНІЯ-РОЗРОБНИК ТЕО

ТОВ СП «Технології та інвестиційний консалтинг (ТІКОН)»

 

ВАРТІСТЬ ТЕО

$ 1,5 млн.

 

ДАТИ ПОЧАТКУ ТА ЗАВЕРШЕННЯ РОЗРОБКИ ТЕО

19.04.2011 – жовтень 2011 

 

РІШЕННЯ УРЯДУ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТЕО

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1374-р затверджено попереднє техніко-економічне обґрунтування національного проекту «Відкритий світ» - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій зв’язку четвертого покоління 4G»

 

ПАРТНЕРИ/ІНВЕСТОРИ (МЕМОРАНДУМИ, LOI)

-   Підписано Меморандум про співпрацю і взаємодію з реалізації Національного проекту «Відкритий світ» між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ», компанією ХУАВЕЙ та СП «Технології і інвестиційний консалтинг» - 2011 рік.

-   Підписано Меморандум про взаєморозуміння між Держінвестпроект і Державною компанією «В’єттел груп» (Соціальна Республіка В’єтнам) – 2012 рік

-   Меморандум про співпрацю між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ» та Всеукраїнським благодійним фондом педагогічної науки «Школа майбутнього» - 27.07.2011.

-   Меморандум про співпрацю між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ» та Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти Міністерства освіти, науки, молоді та спорту України - 14.09.2011.

-   Меморандум про співпрацю між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ» та Товариством з обмеженою відповідальністю «Інтертелеком» - 18.04.2012.

-   Меморандум про співпрацю між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ» та Приватним акціонерним товариством «Датагруп» - 18.04.2012.

-   Меморандум про співпрацю між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ» та Публічним акціонерним товариством «Укртелеком» - 18.04.2012.

-   Меморандум про співпрацю між Державним підприємством «Національний проект «Відкритий світ» та Національною академією медичних наук України - 24.01.2012.

-   Меморандум про співпрацю між Київською обласною державною адміністрацією та Національним проектом «Відкритий світ» (створення інформаційно- комунікаційної (4G) освітньої мережі національного рівня) - 21.02.2012.

Національний проект активно співпрацює з Програмою Intel® «Навчання для майбутнього». В рамках програми проведення 64-годинних інтерактивних інтенсивних тренінгів для вчителів–предметників; проведення 3-4 денних майстер-класів для тренерів, 1-денних семінарів, форумів та конкурсів для учасників Програм. Первинну підготовку пройшли близько 10 тисяч вчителів в Україні.

В рамках першого етапу компанія Intelбезкоштовно надасть 30 планшетних пристроїв для однієї з пілотних шкіл.

Розпочато переговори з корпорацією Appleщодо підтримки Національного проекту. 

 

Нормативно-правові акти, які регулюють діяльність НП (також зазначається інформація щодо внесення змін, стану погодження таких нормативно-правових актів)

 

-       Указ Президента України від 8.09.2010 N895/2010«Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку»

      Постанова Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 року № 1255 Про затвердження Положення про проекти із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (національні проекти)

-       Постанова  Кабінету Міністрів України від 08.12.2010 року № 1256 «Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (національні проекти)»

-       Затверджено наказ Держінвестпроекту  від 19.12.12 № 266-07 «Про робочу групу з реалізації національного проекту «Відкритий світ»

-       Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1374-р «Про затвердження попереднього техніко-економічного обґрунтування національного проекту “Відкритий світ” - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління (4G)»

 

Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 №1374-р «Про затвердження попереднього техніко-економічного обґрунтування національного проекту “Відкритий світ” - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку четвертого покоління (4G)»

 

ХРОНОЛОГІЯ ОСНОВНИХ ПОДІЙ

19 квітня 2011 року відбулось розкриття конвертів учасників конкурсних торгів та визначено переможців конкурсу;

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1374-р затверджено попереднє техніко-економічне обґрунтування національного проекту «Відкритий світ» - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій зв’язку четвертого покоління 4G

У грудні 2011 року було підписано акт прийому-передачі робіт з розробки ТЕО;

З січня по квітень 2012 року проведено пілотний проект у більш ніж 700 школах України;

Відповідно до витягу з протоколу № 82 засідання Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 року державне підприємство «Державна інвестиційна компанія» перераховано 65,0 млн. грн. державному підприємству «Національний проект «Відкритий світ» для фінансування заходів з технічного забезпечення шкіл у частині використання електронно-освітніх ресурсів у рамках реалізації національного проекту «Відкритий світ» згідно з фінансовим планом та статутом зазначеного підприємства.

26 листопада 2012 року Національний проект “Відкритий світ” в рамках роуд-шоу було презентовано у “Кремнієвій долині” (США), захід відвідали такі провідні компанії, як «Google», «Cisco Systems», «Panasonic Ventures», «Silicon Valley Link», «Deloitte Digital», «Pitch Johnson», «DCM», «Happy Farm», «ABRT Fund» та інші.

Призначено заступника директора ДП «Національний проект «Відкритий світ» - Бунтусов Олександр.

28 травня 2013 року розпочато інсталяцію мережевого обладнання в Миколаївській та Кіровоградській областях компанією «Енглер».

Розпочато переговори з корпорацією Appleщодо підтримки Національного проекту.

Проект реалізовуватиметься в усіх 25 областях України, містах Київ та Севастополь.

12 лютого 2013 року проведено перше засідання міжвідомчої робочої групи під час якої розглянуто план реалізації І етапу проекту та затвердження базових вимог до електронних освітніх ресурсів (ЕОРів).

Забезпечено передачу сучасного мультимедійного обладнання до 54 шкіл в усіх регіонах України (по 2 школи у кожній області, а також містах Київ та Севастополь).

3 червня 2013 року в м. Ужгород відбувся перший відкритий урок, під час якого викладачі та учні змогли протестувати комп’ютерне обладнання та новітні освітні технології.

14 червня 2013 року, під час Урядової бізнес-конференції «ABC: Ukraine & Partners», Віце-прем’єр-міністром України Вілкулом О.Ю було підписано меморандум з компанією INTEL щодо співпраці в рамках реалізації національного проекту.

На даний час здійснюється робота з підготовки єдиного освітнього веб-порталу. 

 

ЗАПЛАНОВАНІ ПУБЛІЧНІ ЗАХОДИ (ІЗ ЗАЗНАЧЕННЯМ ПРИБЛИЗНОЇ ДАТИ)

За результатами пілотного проекту буде запроваджено модель  впровадження проекту у 2000 школах по всій території України.

Реалізація другого етапу проекту у навчальних закладах.

 

ІСНУЮЧІ ПРОБЛЕМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

Відсутність державного фінансування

 

НЕОБХІДНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ІХ ВИРІШЕННЯ

Забезпечення фінансування

 

БЮДЖЕТ ТА ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ

Назва

Обсяг фінансування (млн.грн.)

Джерело фінансування

Коментарі

Технічне забезпечення ЗОШ

1 200

Кошти держ. бюджет

Виділено 65 млн. грн.

1. Технічне забезпечення ЗОШ

3 620

Кошти приватних інвесторів та кредитні кошти МФО

Проводиться робота з залучення фінансування

2. Забезпечення планшетами учнів

3. Створення ЄНІОС

4. Побудова мережі 4G

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ФІНАНСОВА МОДЕЛЬ

ДП «НП «ВС» забезпечує закупівлю та передачу необхідного інформаційно-комп’ютерного обладнання для ЗОШ, навчальних планшетів учням, створення ЄНІОС та побудову мережі 4G. А також, забезпечує підтримку функціонування ЄНІОС та забезпечуватиме мобільний зв'язок комерційним користувачам (за умови наявності ліцензії4G).

Роль Держави в НП:

1)   фінансування закупівлі обладнання для технічного переоснащення ЗОШ (1 200 млн.грн.);

2)   фінансування підтримки функціонування ЄНІОС та безкоштовного доступу всіх ЗОШ до нього;

3)   надання державних гарантій для залучення кредитів МФО (грантів) для реалізації НП.

Утворений консорціум компаній, які створюють навчальні матеріали для НП (на платформі Trunity).

Інвестор інвестує фінансові ресурси та/або необхідне обладнання для реалізації НП. Залучення інвесторів до реалізації проекту пропонується здійснити в рамках ДПП (форма ДПП та істотні умови – будуть визначені після проведення консультацій з потенційними інвесторами і проведення конкурсу).

УЧАСНИКИ ПРОЕКТУ

Назва організації

Роль

Статус участі

Держінвестпроект

Координація роботи

Здійснює заходи з реалізації проекту.

МОН

Координація роботи з ЗОШ

Забезпечує координацію між ЗОШ та ДП «НП «ВС», розробляє методичні матеріали та нормативи.

ДП «НП «ВС»

Замовник проекту

Реалізує заходи передбачені преТЕО.

Intel®

Стратегічний партнер

Меморандум щодо реалізації програми «Навчання для майбутнього». Навчання пройшли 10 тисяч осіб.

Консорціум по створенню навчального контенту

Стратегічні партнери

Створення контенту на платформі Trunity Inc. - ТМ «Розумники», АТ «СІТРОНІКС ІТ», ТМ «Study-Buddy», НАУ ім. М.Є. Жуковського «ХАІ», НЦ «Мала академія наук України», ТОВ «Едуком», ТОВ «Техноматика», ТОВ «Енглер», «SIVECO», портал «Наша школа» та «SystemGroup».

ДП «ДІК»

Інвестор

Фінансування першого етап НП – 54 школи.

Cisco (США)

Інвестор

Лист компанії Cisco Capital про наміри фінансування НП.

Trunity Inc. (США)

Інвестор

Меморандум про взаємодію.

Huawei (Китай)

Інвестор

Меморандум про співпрацю і взаємодію з компанією Huawei та СП «Технології і інвестиційний консалтинг».

ДК «В’єттел груп» (В’єтнам)

Інвестор

Меморандум про взаєморозуміння.

ОПЕРАЦІЙНИЙ ПЛАН ПРОЕКТУ

Блок

Заходи

2012

2013

2014

2015

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

1

2

3

4

ТЕО

Актуалізація ТЕО проекту

Х

Х

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Проведення державної експертизи ТЕО

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

ЗОШ

Технічне забезпечення шкіл І-го етапу

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Технічне забезпечення шкіл ІІ-го етапу

 

 

 

 

Х

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

Технічне забезпечення шкіл ІІІ-го етапу

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

 

 

 

Технічне забезпечення шкіл ІV-го етапу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

ЄНІОС

Реалізація І-го етапу у 7-х класах

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

 

Реалізація ІІ-го етапу у 6,7,8-х класах

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

Реалізація ІІІ-го етапу у 5-9-х класах

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Реалізація ІV-го етапу (всі школи)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

4G

Отримання ліцензії на будівництво мережі

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

Старт будівництва І- черги та тестування

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

Будівництво ІІ-черги

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

 

 

 

Вихід на виробничі потужності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

Планшети

Ліцензування та сертифікація виробництва

 

 

 

 

 

Х

Х

 

 

 

 

 

 

 

Налаштування виробництва

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

 

 

 

Старт виробництва

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

 

 

 

Вихід на виробничі потужності

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Х

Х

Х

Х

АКТУАЛЬНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

Фінансування

Листопад 2012 – отримання фінансування від ДП «ДІК». Кошти направленні на:

1)   35 млн. грн. – купівля комп’ютерного обладнання та планшетів у 54 ЗОШ;

2)   30 млн. грн. - створення ПЗ для ЄНІОС.

Опрацьовується питання виділення додаткого фінансування у 2013 році (відповідно до пре ТЕО - 340 млн.грн.)

Тривають переговори з потенційними інвесторами НП.

Технічне забезпечення ЗОШ

Червень 2013 - перший відкритий урок (Закарпатська обл.)

До кінця 2013 - 2000 ЗОШ (6,7,8-і навчальні класи) будуть забезпечені комп'ютерним та мультимедійним обладнанням.

Забезпечення учнів планшетами

Червень 2013 – компанія Intel передала НП 50 планшетів.

До кінця 2013 – буде забезпечено учнів 2000 ЗОШ учнівськими планшетами (близько 360 тис. осіб).

Створення ЄНІОС

Березень 2013 – утворений консорціум по формуванню навчального контенту.

З березня 2013 – здійснюється розробка ПЗ для ЄНІОС.

Побудова 4G мережі

Травень 2011 - створено МРГ для забезпечення НП частотним ресурсом для розгортання 4G (конверсія необхідного частотного ресурсу не проведена).

ПРОБЛЕМИ І НЕОБХІДНІ РІШЕННЯ

Проблема

Обґрунтування

Рішення

Фінансування НП

Виділення коштів в обсязі визначеному преТЕО дозволить провести заплановане оснащення 2000 ЗОШ у 2013 році відповідно до Нацплану на 2013 рік.

Доручити Мінфіну (С. Колобов) виділити кошти 340 млн. грн.

Відсутність 4G ліцензії

Створення мережі 4G є найбільшою інвестиційною складовою проекту. Приватні інвестори готові інвестувати побудову мережі 4G орієнтовно 2 млрд. грн.

Доручення КМУ – НКРЗІ (П. Яцук) забезпечити отримання 4G ліцензії ДП «НП «ВС».

ДОДАТКИ:

1. ІСТОРІЯ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ

08.12.2010

Внесено до переліку НП.

Травень 2011

Створення МРГ для забезпечення НП частотним ресурсом для розгортання 4G.

23.11.2011

Затверджено преТЕО визначена форма державної підтримки НП.

23.11.2012

Отримання фінансування від ДП «ДІК».

15.03.2013

Укладено угоди на постачання обладнання в рамках першого етапу

02.04.2013

Укладено угоду на розробку порталу та створення електронних уроків

30.05.2013

Успішно поставлено обладнання в 54 школи першого етапу.

05.06.2013

Проведення відкритого інтерактивного уроку школі № 6 в м. Ужгород

14.06.2013

Безкоштовна передача 50 планшетів компанією Intel.

2. НОРМАТИВНО-ПРАВОВА БАЗА ПРОЕКТУ

Назва документу

Ціль

Статус

Постанова КМУ «Про затвердження Положення про проекти із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (НП)»

визначено процедуру підготовки і реалізації національних проектів

08.12.2010 № 1255

Постанова КМУ «Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку».

Внесено до переліку НП.

08.12.2010 № 1256

Розпорядження КМУ «Про затвердження преТЕО НП «Відкритий світ».

Затверджено преТЕО, визначена форма державної підтримки.

23.11.2011 № 1374-р

Закон України «Про державно-приватне партнерство»

Визначено форми ДПП

01.07.2010   № 2404–VІ

 

Указ Президента «Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку»

Визначено пріоритетні напрями розвитку

08.09.2010    № 895

 

Постанова КМУ «Про затвердження положення про проекти із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку (НП)»

Реалізація НП

08.12.2010    № 1255

 

Указ Президента «Про Нацплан на 2013 рік»

У 2000 ЗОШ повинен бути реалізований проект

12.03.2013 

№ 128

 

3. СКОРОЧЕННЯ

4G - загальнонаціональня телекомунікаційна безпровідна мережа 4-го покоління

держ. бюджет – державний бюджету України

ДП «ДІК» - державне підприємство «Державна інвестиційна компанія»

ДП «НП «ВС» - державне підприємство«Відкритий світ»

ДПП – державно-приватне партнерство

ЄНІОС - єдине навчальне  інформаційно-освітнє середовище

ЗОШ – загальноосвітня школа

Мінфін – Міністерство фінансів Українів

МОН – Міністерство освіти і науки України

НДР - науково-дослідницька  робота

НП «Відкритий світ» - національний проект «Відкритий світ» - створення інформаційно-комунікаційної освітньої мережі національного рівня на базі технологій радіозв’язку 4 покоління (4G)

ПДВ – податок на додану вартість

ПЗ – програмне забезпечення

Постанова КМУ – постанова Кабінету Міністрів України

преТЕО – попереднє техніко-економічне обгрунтування

ТЕО – техніко-економічне обгрунтування

ТУ – технічні умови

ЦОВВ – центральні органи виконавчої влади

Свірський Руслан Юрійович

Україна, м. Київ, 01011 вул. Цитадельна, 7а, каб. 105      

тел. +38 044 223 5414   

 
E-mail:  info@openworld.org.ua
 

Корисні посилання

 

Конституція України

 

 

 

Комітет економічних реформ

 

Урядовий портал

 

Верховна Рада України

 

 

  

http://nads.gov.ua

 


 

 

http://ukraine-digest.com

 

 

 

 

 

 

 

А  Р  Х  І  В